Трохи історії про походження перемички

Якщо уважно вивчати архітектурні пам’ятники з точки зору особливостей їх будівництва, то не можна не побачити, що деякі сучасні конструктивні елементи в них зовсім відсутні. Наприклад, використовувані при будівництві будь-якого сучасного будинку двірні або віконні перемички, з’явилися тільки з винаходом залізобетону. Красиві арочні отвори дверей або вікон старовинних будівель вимагали від будівельника дуже великого вміння і майстерності. Найменший прорахунок при кладці цегли або каменю на цементному розчині для підтримання ваги верхньої частини кладки і відбудеться зсув окремих елементів, і як наслідок – руйнування всієї частини стіни.

При будівництві будинків з дерева проблема перекриття прорізів над вікнами і дверима вирішується зовсім просто. Роль перемички в цьому випадку грає сама колода, що знаходиться над прорізом. Саме вона і утримує вагу всієї лежачої вище стіни. При розвитку нових способів домобудівництва і створенні будівельних матеріалів і конструкцій за сучасними технологіями, потрібно зовсім інше рішення для перекриття прорізів у стінах будівель.

Тільки з часу винаходу залізобетону і початку його застосування в будівництві перемички придбали свій сучасний вигляд. Високоміцний залізобетонний виріб, виготовлений із застосуванням високоміцного бетону і надійної арматури здатний прийняти на себе навантаження різних конструкцій і надійно зв’язати елементи будівлі між собою. Особливо це актуально для збірних конструкцій з використанням стінових панелей. Звичайно по красі і оригінальності сучасні будівлі, побудовані за типовими проектами, можуть і поступатися витворам зодчих минулих віків, але навіть для них можна створити відмінні риси. Наприклад, ті ж перемички над віконними або дверними отворами в колір, що контрастує відтінком стіни здатні доповнити навіть сумний фасад будь-якого будинку.

Збірні залізобетонні вироби – особливості виробництва

Купуючи у постачальника готовий виріб, найчастіше ми не замислюємося над основами технології його виробництва. Найпопулярніші в будь-якому вигляді будівництва – це збірні залізобетонні вироби або скорочено ЗБВ.

Їх виробництво засноване на вдалому поєднанні властивостей сталевої дротяної сітки і бетону. У спеціальних формах зварна або в’язана сітка з міцної дроту (арматури) заливається конструкційним бетоном із застосуванням більш дрібних фракцій щебеню. Це забезпечує максимально щільне заповнення всього простору форми.

Там, де потрібні залізобетонні вироби підвищеної міцності, застосовують метод попереднього напруження бетону. Для цього розтягнута арматура міцно закріплюється на стінках форми, заливається бетонним розчином і тільки після повного затвердіння її кінці обрізаються. За рахунок стиснення дроту, який прагне до початкових розмірів, і виникає додаткова напругу в конструкції. Особливо важливим є використання попередньо напружених конструкцій там, де залізобетонні вироби працюють на вигин. Наприклад, в плитах перекриття для приміщень з великими ваговими навантаженнями, в балкових перемичках та інших конструкціях. Додатково варто згадати і про перемички залізобетонні.

Такому методу виготовлення збірних залізобетонних конструкцій ми зобов’язані Леону Фрейсіне, який його винайшов. Ще одним його досягненням в становленні виробництва залізобетону можна вважати ущільнення бетону в формі за допомогою вібрації. Таким способом досягається значне збільшення міцності і несучої здатності залізобетону. Ця технологія, винайдена ще на початку минулого століття і до нашого часу використовується на заводах, що випускають збірні залізобетонні вироби.