Україна використовує 100% потужностей імпорту газу

Настав час, коли імпортний газ на порядок перевищує обсяг виробленого вдома газу. Довгий час імпорт природного газу з європейських країн знаходився на рівні близько 65 млн куб. (що становить 99% технічної потужності. Вперше ці дані були представлені Українською енергетичною біржею (UEB), офіційним веб-сайтом aeaep.com.ua.

Якщо порівняти дані, що стосуються імпорту та нашого виробництва, ми отримаємо такі дані: 55 мільйонів кубічних метрів на добу проти 65 мільйонів кубічних метрів на день, що імпортуються. Підземні сховища країни мають запаси природного газу близько 18 мільярдів кубічних метрів. Склад поповнюється щодня. Об’єм закачування становить приблизно 76 мільйонів кубічних метрів. м.

Однак, на думку експертів, оскільки очікується, що транзит газу через Україну буде зупинений на початку 2020 року, існує ймовірність того, що ситуація зміниться. Існує значний ризик того, що країни ЄС припинять постачання газу до країни. У зв’язку з цим, для захисту себе, підземні родовища України повинні містити щонайменше 20 мільярдів кубічних метрів. м газу. Тільки це допоможе виглядати міцно у випадку конфлікту з боку Кремля.

На 2019 рік уряд мав план заповнити 20 мільярдів кубічних метрів підземних сховищ. м більше, ніж раніше. Це може повністю захистити від кризи, яка може виникнути, якщо набере чинності закон про переривання транзиту російського газу. Однак наприкінці літа запас був заповнений лише на 55%.

У міжсезоння цього року газ активно транспортувався з країн ЄС. Цей показник у 2019 році становив 8,7 мільярда кубічних метрів. м. Цей показник перевищує на 3 мільярди кубічних метрів показник 2017 та 2018 років за той же період. м, зріс на 53%. Цей крок також проводився виключно для максимального заповнення сховища. Без цього опалювальний сезон в Україні може бути перерваний. Щоб цього не сталося, потрібно 20 мільярдів кубічних метрів. м, тому зараз дуже важливо докласти максимум зусиль для безперебійної роботи з середини жовтня до середини квітня.

Експерти відзначили, що Україна вже давно не постачає блакитне паливо для власних потреб з території Російської Федерації. Країна отримує весь газ, імпортований виключно з країн ЄС,

У цифрах картина така: з початку 2019 року в Україну імпортовано 11,2 млрд куб. м газу. Вона надходила зі Словаччини (7 млрд куб. М), Угорщини (3,1 млрд. Куб. М), Польщі (1,1 млрд. Куб. М).

Хоча Україна не імпортувала газ з російської території з листопада 2015 року, вона гарантує транзит російського газу через свою територію. З тих пір країна використовувала лише газ, імпортований із країн Європейського Союзу. 9 вересня цього року цей показник досяг 69,1 млн куб. м / добу. Це абсолютний рекорд.

Провідні експерти не можуть насититися цим фактом. Цей історичний момент свідчить про те, що імпорт газу в країну відповідає 100% технічних можливостей, і це справді значна подія. Україна не має права використовувати всю інфраструктуру на кордоні (значна частина контролюється Газпромом, тому потрібен час, щоб привести прикордонні правила праці до європейських стандартів). Є підстави вважати, що з початку 2020 року ситуація нормалізується, і проблема зникне.

Зараз Україна має всі можливості досягти необхідних обсягів, пережити опалювальний сезон без проблем і жодним чином не постраждати від закриття транзиту російського газу через її територію. Ще одним новим способом економії цього року є придбання електроенергії через біржі